nmf

Pondělí, 08 Září 2008 09:48

"Technické základy fotografie"

publikace

Tato kniha vznikla na základě nedostatku technické literatury o fotografickém oboru na trhu. Jejím úkolem je vyplnit tuto mezeru a prezentovat přehled současného stavu techniky, technologie i fotografických materiálů, včetně informací o digitální fotografii.

Kniha je určena nejen posluchačům fotografických škol, pracovníkům ve fotolaboratořích a fotografických obchodech, ale i technickým odborníkům z jiných příbuzných oborů a celé fotografické veřejnosti.

Výběr náplně jednotlivých kapitol byl stanoven na základě průzkumu a diskuse s předními odborníky. Všechny kapitoly jsou doplněny stručným výtahem s obrazovými materiály. V těchto úvodních shrnutích čtenář nalezne první přehlednou informaci o obsahu jednotlivých kapitol.

Obsah:
Historické fotografické techniky a zpracovatel. postupy Mgr. Pavel Scheufler
Základy fotografické optiky Doc. RNDr. Antonín Mikš, CSc.
Konstrukce fotografických přístrojů Mgr. Michal Spevák
Fotografické materiály RNDr. Jiří Růžek
Zpracování fotografických materiálů Ing. Pavel Stýblo
Principy digitálního zobrazení Ing. Milič Jiráček, CSc.
Osvětlovací technika Vladimír Opočenský

Vydalo Společenstvo drobného podnikání /Komora fotografických živností/, r. 2002, formát A4, 206 str.

Cena Kč 375,-

Knihu je možno zakoupit nebo objednat na adresách:

Komora fotografických živností
Novotného lávka 5 (budova ČS VTS)
tel. 221 082 335, fax: 221 082 289

nebo v prodejně

FotoŠkoda
Vodičkova 37
110 00   PRAHA 1
tel.:222 929 032

Pro Komoru fotografických živností zhotovila společnost SHMF s.r.o.